304 RUTGERS AVE

MELBOURNE, Florida 32901 · Brevard County · Parcel 28 3709-75-P-12

$43 470
Assessed Value
$140 640
Market Value
Annual Tax
$18 470
Taxable Value
Ownership
OwnerRedburn Ellen
Mailing Address304 Rutgers AVE Melbourne FL 32901
Property Details
Year Built1958
Living Area1 516 sq ft
Lot Size7 841 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$80 000
Just (Market) Value$140 640
Assessed Value$43 470
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 470